Sijainti. Kaupungin Haymarket keskustassa sijaitseva Novotel Sydney Central on lähellä lentokenttää ja lähellä kohteita Railway Square, Sydney Convention Centre ja Sydneyn kaupungintalo. Muihin kiinnostaviin kohteisiin kuuluvat Sydneyn oopperatalo ja Sydneyn yliopisto.
Hotellin palvelut. Hotellin Novotel Sydney Central ravintolassa on tarjolla aamiainen, lounas ja illallinen. Baari/aulabaari on auki ja sieltä voi tilata juomia. Huonepalvelu on käytettävissä kaikkina vuorokauden aikoina. Hotelli tarjoaa maksullisen aamiaisen joka aamu. Vapaa-aikapalveluihin kuuluvat ulkouima-allas, poreallas ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntoilukeskus. Tässä 4,5 tähden hotellissa on business center ja sen palveluihin kuuluu kokoushuoneet pienille ryhmille. Nopea langaton ja kiinteä Internet-yhteys on käytettävissä yleisillä alueilla (maksullinen palvelu). Tässä Haymarket -majoitusliikkeessä on 25 neliömetriä kokoustilaa, joihin kuuluu kokoushuoneet. Lisämaksusta hotelli tarjoaa lentokenttäkuljetus - menopaluu aikataulun mukaan -palvelua. Saatavilla ovat hääpalvelut ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Hotellin lisäpalveluihin kuuluvat muun muassa kahvila, kielitaitoinen henkilökunta ja pesulapalvelut. Tämä hotelli on savuton hotelli.
Vierashuoneet. Majoitusliikkeen Novotel Sydney Central 255 ilmastoidussa huoneessa on minibaari ja kahvin-/teenkeitin. Kalusteisiin kuuluvat vuodesohva ja työpöytä. Kylpyhuoneissa on ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Nopea langallinen ja langaton Internet-yhteys on saatavissa maksua vastaan. Vierashuoneissa on tallelokerot sekä lisäksi suoravalintapuhelimet. LCD-televisio sisältää parhaat kaapelikanavat ja maksulliset elokuvat. Käytettävissä ovat myös pimennysverhot ja silitysrauta/-lauta. Siivouspalvelu on tarjolla päivittäin.
Australian virallinen AAA Tourism Pty Ltd:n antama tähtiluokitus AAA Tourism Pty Ltd määrittää virallisen tähtiluokituksen Australian majoitusyrityksille. Tämän Hotellin luokitus on 4.5 tähteä. Tälle Hotelli -majoitusliikkeelle on annettu seuraava luokitus: 4.5 tähteä.
Ilmoitukset ja maksut:
Hotelli veloittaa seuraavat maksut ja vakuudet palvelun toimittamisen, sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Omatoiminen pysäköinti: AUD 23 per yö
Edellinen luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja vakuudet eivät välttämättä sisällä veroja ja ne saattavat muuttua.
Banquet Hall
Huom: Travelstart ei ole vastuussa hotellikuvauksien yhteydessä olevien kuvien oikeudellisuudesta vaan vastuu on yksinomaan kyseisen hotellin tai hotelliketjun.