Sijainti. Hotel Kyriad Toulouse Sud - Roques on liiketoimintaan sopiva Roques hotelli lähiössä, paikallisia nähtävyyksiä ovat Grand Portet Mall, Toulousen golfkeskus ja La Ramee-golfkeskus. Muihin alueen kiinnostaviin kohteisiin kuuluvat Oncopole ja Afrikkalainen safari.
Hotellin palvelut. Hotellissa Hotel Kyriad Toulouse Sud - Roques on välipalabaari/deli. Hotelli tarjoaa maksullisen aamiaisen (buffet-aamiainen) joka aamu. Ilmainen langaton internet-yhteys on käytettävissä yleisillä alueilla. Tässä Roques -majoitusliikkeessä on 240 neliömetriä kokoustilaa, joihin kuuluu kokoushuoneet. Asiakaspysäköinti sisältyy hintaan. Hotellin lisäpalveluihin kuuluvat muun muassa terassi, kielitaitoinen henkilökunta ja express-uloskirjautuminen. Tämä hotelli on savuton hotelli. Hotelli remontoitiin kokonaan heinäkuussa 2011.
Vierashuoneet. Majoitusliikkeen Hotel Kyriad Toulouse Sud - Roques 82 huoneessa on kahvin-/teenkeitin. Kaikkiin huoneisiin pääsee ulkokäytäviltä. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Näissä yksilöllisesti kalustettu -huoneissa on työpöytä. Kylpyhuoneissa on suihkut, joissa on sadesuihkut. Kylpyhuoneissa on myös tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Langaton Internet-yhteys sisältyy huonehintaan. Vierashuoneissa on ilmainen sanomalehti arkipäivisin sekä lisäksi suoravalintapuhelimet. 27-tuumainen taulutelevisio sisältää satelliittikanavat ja ilmaiset elokuvakanavat. Huoneissa on myös ilmainen pullovesi. Siivouspalvelu on saatavilla päivittäin ja pyynnöstä myös silitysrauta/-lauta (pyydettäessä).
Tämän hotellin on luokitellut virallisesti Ranskan ATOUT-järjestö.
Ilmoitukset ja maksut:
Hotelli varaa oikeuden kieltäytyä tietyntyyppisistä ryhmä- tai juhlavarauksista, mukaan lukien polttarijuhlat
Iältään 10 vuotta vanhat tai nuoremmat lapset yöpyvät ilmaiseksi vanhempiensa tai huoltajiensa kanssa samassa huoneessa, jos he käyttävät huoneessa jo olevia vuoteita.
Majoitusliikkeessä on saatavilla yhteenliitettäviä huoneita, joiden saatavuus on rajoitettua. Ota yhteyttä majoitusliikkeeseen, jos haluat lisätietoja. Yhteystiedot löydät varausvahvistuksestasi.
Hotelli veloittaa seuraavat maksut ja vakuudet palvelun toimittamisen, sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Aamiaisen hinta: EUR 9.00 per henki (arvioitu määrä)
Lemmikkieläimet: EUR 5 per lemmikkieläin per yö
Edellinen luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja vakuudet eivät välttämättä sisällä veroja ja ne saattavat muuttua.
Reception
Huom: Travelstart ei ole vastuussa hotellikuvauksien yhteydessä olevien kuvien oikeudellisuudesta vaan vastuu on yksinomaan kyseisen hotellin tai hotelliketjun.