Sijainti. Lähellä lentokenttää, ibis Geneve Centre Nations sijaitsee kaupungin Geneve Petit-Saconnex -osassa ja on lähellä kohteita CICG, United Nations European Headquarters ja Geneven kaupungintalo. Lähistöllä olevia kiinnostavia kohteita ovat myös Musee Ariana ja Pyhän Pietarin katedraali.
Hotellin palvelut. Hotelli tarjoaa maksullisen aamiaisen (buffet-aamiainen) joka aamu. Baari/aulabaari on auki ja sieltä voi tilata juomia. Ibis Geneve Centre Nations tarjoaa asiakkailleen muun muassa seuraavat palvelut: kiertoajelu-/lippupalvelu, kuivapesulapalvelu ja hissi. Ilmainen langaton internet-yhteys on käytettävissä yleisillä alueilla. Hotellin lisäpalveluihin kuuluu tallelokero vastaanotossa. Tämä hotelli on savuton hotelli.
Vierashuoneet. Majoitusliikkeen ibis Geneve Centre Nations 216 ilmastoidussa huoneessa on hiustenkuivaaja. Kylpyhuoneissa on suihkut. Langaton Internet-yhteys sisältyy huonehintaan. Vierashuoneissa on työpöytä sekä lisäksi suoravalintapuhelimet. Taulutelevisio sisältää kaapelikanavat. Siivouspalvelu on tarjolla päivittäin.
Ilmoitukset ja maksut:
Ellei toisin mainita, alla olevat maksut eivät sisälly huoneen hintaan. Jos nämä maksut eivät sisälly huoneen hintaan, ne veloitetaan joko sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksut voivat vaihdella esimerkiksi riippuen majoituksen kestosta tai huoneen tasosta. Tämä majoitusliike veloittaa seuraavat maksut:
Kaupungin perimä vero: CHF 2.80 per henkilö, per yö
Hotellien perimät maksut sisältyvät hintaan. Maksut saattavat kuitenkin muuttua riippuen siitä, kuinka kauan olet majoitusliikkeessä tai minkä huoneen olet varannut.
Hotelli veloittaa seuraavat maksut ja vakuudet palvelun toimittamisen, sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Aamiaisen hinta: CHF 15 per henki (arvioitu määrä)
Omatoiminen pysäköinti: CHF 25 per päivä
Lemmikkieläimet: CHF 20 per lemmikkieläin per päivä
Edellinen luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja vakuudet eivät välttämättä sisällä veroja ja ne saattavat muuttua.
Breakfast Area
Huom: Travelstart ei ole vastuussa hotellikuvauksien yhteydessä olevien kuvien oikeudellisuudesta vaan vastuu on yksinomaan kyseisen hotellin tai hotelliketjun.