Sijainti. Lentokentän yhteydessä, NH Zurich Airport Hotel sijaitsee kaupungin Opfikon Glattbrugg -osassa ja on lähellä kohteita Zurich Exhibition Centre, Glattin ostoskeskus ja Zürichin yliopisto. Muita kiinnostavia kohteita ovat Zürichin eläintieteellinen puutarha ja Sveitsin kansallismuseo.
Hotellin palvelut. Hotellin NH Zurich Airport Hotel ravintolassa on tarjolla aamiainen, lounas ja illallinen. Baari/aulabaari on auki ja sieltä voi tilata juomia. Huonepalvelu on käytettävissä rajoitetusti. Vapaa-aikapalveluihin kuuluvat sauna ja kuntosali. Ilmainen langaton internet-yhteys on käytettävissä yleisillä alueilla. Tässä Opfikon -majoitusliikkeessä on kokoustiloja, joihin kuuluvat kokoushuoneet ja kokoushuoneet pienille ryhmille. Hotellilla on huonehintaan sisältyvä lentokenttäkuljetus aikataulun mukaan. Vieraspysäköinti on saatavilla lisämaksua vastaan. Hotellin lisäpalveluihin kuuluvat muun muassa kiertoajelu-/lippupalvelu, kahvitarjoilu aulassa ja kuivapesulapalvelu.
Vierashuoneet. Majoitusliikkeen NH Zurich Airport Hotel 140 huoneessa on minibaari. Kylpyhuoneissa on suihku/amme-yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Nopea langallinen ja langaton Internet-yhteys on saatavissa maksua vastaan. Vierashuoneissa on työpöytä sekä lisäksi suoravalintapuhelimet. Huoneissa on myös tallelokerot. Siivouspalvelu on tarjolla päivittäin.
Ilmoitukset ja maksut:
Iältään 11 vuotta vanhat tai nuoremmat lapset yöpyvät ilmaiseksi vanhempiensa tai huoltajiensa kanssa samassa huoneessa, jos he käyttävät huoneessa jo olevia vuoteita.
Ellei toisin mainita, alla olevat maksut eivät sisälly huoneen hintaan. Jos nämä maksut eivät sisälly huoneen hintaan, ne veloitetaan joko sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Maksut voivat vaihdella esimerkiksi riippuen majoituksen kestosta tai huoneen tasosta. Tämä majoitusliike veloittaa seuraavat maksut:
Kaupungin perimä vero: CHF 2.50 per henkilö, per yö
Hotellien perimät maksut sisältyvät hintaan. Maksut saattavat kuitenkin muuttua riippuen siitä, kuinka kauan olet majoitusliikkeessä tai minkä huoneen olet varannut.
Hotelli veloittaa seuraavat maksut ja vakuudet palvelun toimittamisen, sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä.
Aamiaisen hinta: CHF 30 per henki (arvioitu määrä)
Huoneessa nopea langallinen Internet-yhteys: CHF 25 (24 tuntia, hinnat saattavat vaihdella)
Huoneessa langaton Internet-yhteys: CHF 25 (24 tuntia, hinnat saattavat vaihdella)
Omatoiminen pysäköinti: CHF 28 per päivä
Lisävuode: CHF 70.00 per yö
Edellinen luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja vakuudet eivät välttämättä sisällä veroja ja ne saattavat muuttua.
Restaurant
Huom: Travelstart ei ole vastuussa hotellikuvauksien yhteydessä olevien kuvien oikeudellisuudesta vaan vastuu on yksinomaan kyseisen hotellin tai hotelliketjun.